środa, 14 lipca 2010

56. mimikra13 komentarzy:

 1. Miałam taki sam talerzyk w Starym Domu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja go sobie pożyczyłam sesyjnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Swoim małym rozumkiem nie ogarniam słowa mimikra albo nie umiem go zastosować w obliczu zbliżających się poborców podatkowych. Nieważne. Szalenie podoba mi się ten wertykalny wzór, jakby stylizowany las bambusowy, z przenikającą go kolistością talerza i bliźniaczymi, da capo al fine kręgami. Na drugim zdjęciu rozdarte danie wyznacza nowe osie, nowe przekątne, nową perspektywę percepcji, swoim kształtem prowokując wznoszenie myśli ku lepszym aspektom bytu z pominięciem próżniaczej przaśności.

  To akurat sobie przepisałem. Mam nadzieję, że pasuje. Ale foty rewelacyjne, moja droga Kumo! Ot, obracam się ja wśród artystów, hoho! Pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój Drogi Kumie!--->ja bym jeszcze dodała, że forma okręgu znamionuje linię wiecznego powrotu. Nie ma początku, ani końca i opisuje niewidoczny, acz precyzyjny środek. Jest symbolem upływającego czasu, który przychodzi znikąd i nie znajduje kresu. No ale to też przepisane ;)Więc powiem tylko tak: w ramach mimikry przed poborcami: oni nie noszą zielonych muszek w fioletowe kropki, ani onuc z żabkami - więc załóż coś czarnego. Może oni czarno też będą widzieć i sobie pójdą w zrezygnowaniu ;)

  z rozmarynowym pozdrowieniem!

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja tam nie bede nic przepisywać, bo tez i nie wiem co, ale za to powiem,ze widzę pyszności i ladnie sfotografowane o:)

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak dodam, że od początku do końca zrobione przez Piwne? ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. No to tym bardziej pycha!;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, kochanieńka, tak zrobię! Czarny beret, fufajkę usmaruje się sadzą z komina, do tego goździk w butonierkę i wezmą a mnie za Chaplina i sobie pójdą!

  OdpowiedzUsuń
 9. Sisi---> ;) Wiem ja Ci! :)

  Tośku--->ale na łykenda onuce w żabki niechaj będą. To się Kumy ucieszą ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale sobie fajnie gadacie z Toskiem, mimikra, znamionuje, do tego brakuje mi tylko blawatka kochani :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bo Tosiek, Basia, jak obie wiemy, to fajny Kum :)

  A z bławatków to ktoś wiązankę miał uskutecznić ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. No coz Oczku, przyznac sie trzeba, ze mialam wtedy sredni humor na zbieranie blawatkow, ale sie nadrobi, a co! :*

  OdpowiedzUsuń
 13. Eee! ja myślałam, że jakiś pomór był, alboco, a tu proszę jak w mafię się grało fajosko. Chyba zbyt czarno wszystko widziałaś. Bo na ten przykład Młody i Panna byli w wyśmienitych humorach, nawet knedle poszły w ruch ;)

  OdpowiedzUsuń